q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Звернення депутатів Бердянського району до голови Запорізької обласної державної адміністрації, голови Запорізької обласної ради та депутатів Запорізької обласної ради

Рішенням двадцять шостої сесії Бердянської районної ради сьомого скликання від 23 лютого 2018 року № 17 прийнято  звернення депутатів Бердянського району до голови Запорізької обласної державної адміністрації, голови Запорізької обласної ради та депутатів Запорізької обласної ради щодо збільшення передбаченого для районного бюджету на 2018 рік обсягу додаткової дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок  відповідної додаткової дотації з державного бюджету.

 ЗВЕРНЕННЯ

 до голови Запорізької обласної державної адміністрації, голови Запорізької обласної ради та депутатів Запорізької обласної ради 

Ми, депутати Бердянської районної ради Запорізької області сьомого скликання, звертаємось до Вас з наступним питанням.

За 2017 рік районний бюджет Бердянського району отримав додаткову дотацію з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у сумі 8891,200 тис.грн. Виділена дотація дозволила забезпечити 100% видатки на оплату праці працівників (крім педагогічних) загальноосвітніх закладів освіти та на 40% видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів освіти та охорони здоров’я.

У поточному 2018 році, відповідно до внесених змін до статті 1036 Бюджетного кодексу України, додаткова дотація розподіляється між обласними бюджетами. Подальший розподіл додаткової дотації між місцевими бюджетами проведено у порядку, визначеному обласними державними адміністраціями та затверджено рішенням про обласний бюджет. Таким чином, рівень об’єднаних територіальних громад та районів позбавлено можливості прямих взаємовідносин з державним бюджетом.

На сьогодні обсяг додаткової дотації для Бердянського району склав  3388,400 тис. грн. або 38,1% в порівнянні з обсягом минулого року. Це дозволило забезпечити лише 50% фонду оплати праці працівників (крім педагогічних) загальноосвітніх закладів. Внаслідок чого, забезпечення підвищення соціальних стандартів з 01.01.2018 та зростання тарифів на енергоносії для бюджетної сфери поставило районний бюджет в «рамки виживання», а не розвитку території.

Для уникнення нестабільної ситуації з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, яка фінансується з районного бюджету, для недопущення штрафних санкцій за несвоєчасні розрахунки за спожиті енергоносії, рішенням районної ради від 26.01.2018 № 3 «Про внесення змін та доповнень до рішення від 20.12.2017 № 14 «Про районний бюджет на 2018 рік» направлено вільний залишок районного бюджету у сумі 6302,248 тис. грн. для збалансування вищезазначених видатків, що складає 76,4% від загального обсягу вільних залишків районного бюджету на початок року.

Така ситуація перш за все позбавить можливості участі у реалізації проектів, пов’язаних з енергоефективними заходами, модернізацією об’єктів соціально-культурної сфери, співфінансування дорожнього фонду вкрай необхідного для проведення медичної та освітньої реформи та інше.

Враховуючи вищевикладене, просимо розглянути можливість вирішення питання щодо збільшення передбаченого для районного бюджету на 2018 рік обсягу додаткової дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету.

 

За дорученням депутатів

Бердянської районної ради

голова ради                                                                             Ж.О.Васильчик