q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Творимо майбутнє разом

IMG 20171228 140538 28 грудня 2017 році в приміщенні Азовської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся круглий стіл, в якому взяли участь заступник голови Бердянської районної ради Микола Закоморний, заступник директора по виховній роботі Азовської ЗОШ Лариса Сесіна, сільський голова Ксенія Божкова, голова ГО «Луначарський добробут» Оксана Кутова, представники сільської ради та громадської організацій, молодь села Азовське. Це заключний захід в рамках реалізації проекту «Творимо майбутнє разом. Підвищення активності та розвиток лідерського потенціалу молоді шляхом організації роботи молодіжного простору в селі Азовське». Його впровадженням займалася команда села Азовське в рамках проекту «Успішні локальні громади», який реалізується за сприяння Національного фонду в підтримку демократії  США фондом «Освіта  для  демократії»  (Варшава,  Польща),  ГО  «Наше  Поділля»  (м.  Вінниця)  та  ГО «Точка  доступу»  (м.  Краматорськ).

 Команда в складі представників влади Ксенії Божкової та Ольги Колодяжної і представників громадської організації Оксани Кутової та Яни Іовової брали  участь  у  тренінгах,  що  проводилися  в рамках проекту протягом  квітня-травня 2017,  провели  локальний аналіз у своїй громаді та подали проектну заявку, яка була підтримана та реалізована протягом вересня –грудня 2017 року.

В рамках проекту було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення рівня активності та розвиток лідерського потенціалу молоді села Азовське, створення умов для взаємообміну досвідом, інтеграційного навчання, спільно творення, а саме:

- лідерський дводенний воркшоп для молоді, який провела Ірина Ткаченко (м. Кропивницький, Кіровоградська обл.), фасилітатор у Програмі Британської ради "Активні громадяни", доцент кафедри видавничої справи та редагування КДПУ ім. В. Винниченка;

- мережевий візит до коворкінгу «Edison Space» (м. Запоріжжя), де відбулося знайомство з його історією, особливостями функціоналу та зонування, командою (Юлія Шаповалова, Марія Козло) та розгляд проектів, що координує «Edison Space»: досвід і кейси, які молодь Азовського може застосувати для розвитку свого простору;

- візит до КУ "Запорізький обласний  центр молоді" Запорізької обласної ради;

- освітній молодіжний «Ideas camp-2017. Інтеграція.» – табір, проведений спільно з мережею освітніх темпів «Чистий простір» на березі моря. "Я поважаю людей, які не шукають легких шляхів, і, маючи навіть маленький міні-грант, як в цьому проекті "Творимо майбутнє разом", можуть реалізувати максимально розгорнутий та ефективний проект з цікавими заходами, залученням великої цільової аудиторії та міжрегіонального партнерства", - розповідає Ірина Ткаченко, координатор Мережа освітніх кемпів "Чистий простір". - "Ми пишаємося співпрацею з лідерами ГО Луначарський добробут, завдяки яким вдалося втілити в життя амбітні цілі освітньої стратегії Мережі, налагодити партнерство з південно-східним регіоном нашої країни, поруйнувавши стереотипи, які були в учасників про центральну чи південну-східну Україну. Ми зрозуміли, що людей можуть об'єднувати спільні проекти, цінності, ідеї.

Зокрема Ideas camp-2017. Інтеграція став цементуючим компонентом цього проекту: це вже міцний місток співпраці та обміну досвідом між Кропивницьким та Азовським".

Наступним кроком стало написання ГО «Луначарський добробут» разом з учасниками проекту заявки на проект-візит до Львову за Програмою національних обмінів від Містків громадської активності, який відбувся на початку грудня. Учасники візиту мали змогу познайомитися з діяльністю громадських організацій Львівщини та роботою просторів для молоді, щоб застосувати набутий досвід в своїй громаді.