q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Діяльність КУ "Трудовий архів" у 2018 році

Архів21 листопада 2017 року голова районної ради Жанна Васильчик провела робочу нараду щодо подальшої роботи КУ "Трудовий архів" у 2018 році.

 

Фінансування комунальної установи, в якій зберігаються документи ліквідованих підприємств району, до теперішнього часу здійснювалось за "Програмою розвитку установи" із районного бюджету. З 2018 року подальше фінансування трудових архівів із районного бюджету буде неможливо.

Відповідно  п.10 ст.38 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст. 29 Закону України "Про національний архівний фонд і архівні установи" до власних повноважень селищної, сільських рад відноситься централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних та фізичних осіб на відповідній території, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду. 

Враховуючи вищезаначене, селищна, сільські ради повинні створити трудовий архів і зберігати там архівні документи ліквідованих підприємств, які будуть передані від КУ "Трудовий архів" Бердянської районної ради відповідно до затвердженого "Порядку приймання-передавання документів Національного архівного фонду та інших архівних документів від однієї архівної установаи до іншої".

Якщо орган місцевого самоврядування немає можливості створити трудовий архів, частину власних повноважень можливо делегувати Бердянській районній раді, як засновнику КУ "Трудовий архів" Бердянської районної ради,  разом з передачею субвенції з місцевого бюджету на утримання установи. 

За результатами проведеної наради селищній та сільським радам рекомендовано найближчим часом прийняти рішення щодо вирішення означеного  питання.