q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Впровадження наставництва

viber 7центрБердянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприянням Бердянської районної ради організував та провів круглий стіл для громадських організацій, структурних підрозділів Бердянської райдержадміністрації. Круглий стіл був проведений  12 жовтня  2017 року загальна кількість учасників обговорення склали 11 осіб. Були присутні заступник голови районної ради Микола Закоморний, спеціалісти відділу освіти БРДА, соціальні педагоги шкіл Бердянського району, служби у справах дітей, представник КУ Запорізького обласного спеціалізованого будинку дитини «Сонечко», ГО «Жінка майбутнього», мобільна бригада з протидії насилля, та менеджер притулку для жінок які постраждали від домашнього насилля.

 

Круглий стіл було проведено  з метою підвищення рівня обізнаності громади з питання «Наставництва» та «Патронату».

Розглядалися питання стосовно законодавчого забезпечення наставництва, у яких напрямках наставники можуть реалізувати свою діяльність безпосередньо в інтернатному закладі з окремою дитиною. Обговорили хто, та яким чином може стати наставником.

Учасники круглого столу долучилися до обговорення проблематики впровадження наставництва у Бердянському районі, оцінили потребу в наставництві та визначили ресурси Бердянського району щодо реалізації проекту з наставництва.

Під час обговорення учасники круглого столу ставили багато цікавих та доречних питань та зауважень, наприклад: « Чи може наставником бути родич?», «Як наставнику не втратити зацікавленість до дитини та до наставництва  в цілому?», « Чим саме відрізняється волонтерство в інтернатних закладах від наставництва?».

В рамках обговорення піднімалось питання стосовно порядку створення та особливості функціонування патронатною сім’ї, та визначали відмінність двох інноваційних форм роботи з дітьми сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування.

По закінчення учасники отримали методичні матеріали для використання та розповсюдження у громаді (буклети та плакати).

Громадські організації виявили зацікавлення та всі визначили важливість впровадження наставництва й патронату.

 

 

За інформацією БРЦСССДМ РДА.