q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Святкування визволення сіл, селища

глав17 вересня 1943 року Бердянський район було визволено від фашистських  загарбників.  У перші дні вересня у кожному селі проходять святкові заходи, присвячені цьому дню.

 

Районне свято пройшло на території села Осипенко Осипенківської сільської ради Осипенківської ОТГ. Біля братської могили воїнам-визволителям відбувся мітинг-реквієм, покладання квітів, виступи дитячих колективів, у Будинку культури – святковий концерт.

осипенко р

Андріївська селищна рада святкувала День села 15 вересня. Для жителів селища було організовано святковий концерт, виїзна торгівля, виставка виробів ручної роботи сільських майстринь, для дітей – атракціони, солодка вата. Перед початком святкування пройшов мітинг-реквієм, покладання квітів до братської могили.

андреевкаандреевка 2андреевка4

Жителі Новотроїцької сільської ради відзначили День села спортивними змаганнями, народним гулянням, провели конкурси патріотичних пісень, малюнків на асфальті, ввечері – святковий концерт. Завдяки спонсорській допомозі сільгоспників села кожен мешканець мав змогу безкоштовно скуштувати солдатську кашу.

новотр

Громада Азовської сільської ради відсвяткувала День села 16 вересня. На народні гуляння зібрались майже всі жителі. Учні школи підготували номери художньої самодіяльності, організували танцювальний флешмоб, працівники Будинку культури подарували святковий  концерт. Для дітей села, як і завжди, були організовані атракціони. 

азовское2азовское хлеб

 

Не менш цікаво було у селах Берестівської сільської ради Берестівської ОТГ. Традиційно у цей день відзначають найменших та найстарших жителів села, сімейні пари, які святкують ювілеї. У селі Берестове свято розпочалось з відкриття дитячого майданчика. Для жителів громади виступали творчі колективи Будинків культури.

берет закбест дети

Долинська сільська рада відзначила День села покладанням вінків до братської могили та до могили загиблого учасника АТО, святковим концертом, конкурсом вишиванок, спортивними змаганнями. Для дітей працювали аніматори. Традиційно сільська рада привітала наймолодших та найстарших жителів громади  та сімейні пари, які цього року святкують ювілеї.

долин

Голови об’єднаних територіальних громад, селищний, сільські голови нагородили активних жителів громад Грамотами та Подяками селищної, сільських рад.

На території Андрівської сільської ради пройшов мітинги-реквієм.

Кожна територія має свої традиції, звичаї, однак незмінним для всіх є пам’ять про ті страшні воєнні роки. Святкування Дня визволення дає можливість кожному згадати воїнів-визволителів, віддати данину поваги тим, кому ми завдячуємо своїм життям, тим, хто ціною власного життя відстояв перемогу та самовіддано працював у тилу.

У  районі залишилось 9 учасників бойових дій та 473 учасники війни. З кожним роком їх стає все менше і менше, однак пам’ять про їх героїчний подвиг назавжди залишиться у серцях поколінь. Адже кожен з них – це жива історія України, приклад мужності та патріотизму.  

Голова районної ради Жанна Васильчик, її заступник Микола Закоморний, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Іванова, депутат обласної ради Микола Волошин та депутати районної ради приймали участь у святкових заходах. Обранці  у своїх привітальних словах бажали жителям громад миру, здоров’я,  процвітання, сімейного затишку та благополуччя. «Коли буде злагода у родині, тоді  буде злагода й  у нашій країні.»

Святкування визволення сіл продовжаться  23 вересня у селі Дмитрівка та 30 вересня у селі Андрівка, у якому відзначатимуть 155 річницю переселення болгар на землі Таврїї.