q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Створення інклюзивно-ресурсних центрів

29 серпня заступник голови районної ради Микола Закоморний провів засідання тимчасової робочої групи щодо створення інклюзивно-ресурсного центру у районі. У червні поточного року уряд ухвалив рішення щодо створення Інклюзивно-ресурсних центрів та затвердив Положення про їх діяльність. Центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. Створення та діяльність таких Центрів сприятиме забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами необхідної психолого-педагогічної підтримки. 

 

Станом на 01 серпня на обліку у відділі освіти райдержадміністрації знаходиться 28 дітей з особливими освітніми потребами, а також 197 дітей з мовленнєвими вадами. 

Відповідно до Постанови КМУ засновниками центрів є саме органи місцевого самоврядування. У роботі прийняли участь й об"єднані територіальні громади -  Берестівський сільський голова ОТГ Наталя Кушнір та заступник Осипенківського сільського голови ОТГ Марія Жила.

За результатами засідання члени робочої групи рекомендували завідуючій ПМПК відділу освіти РДА Наталії Кеді підготувати до наступного засідання інформацію щодо наявності кваліфікованих спеціалістів у районі,  фінансової потреби та розробити посадові інструкції працівників, за умови створення у районі КУ "Інклюзивно-ресурсний центр".