q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Робота тимчасової робочої групи

27 липня, 03 та 09 серпня працювала тимчасова робоча група з питань впровадження медичної реформи в КУ «Бердянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на територіях Осипенківської сільської ради ОТГ, Андріївської селищної та Новотроїцької сільської рад, у засіданнях якої прийняли участь голова районної ради Жанна Васильчик, депутат обласної ради Микола Волошин, селищний та сільські голови.

Мета створення робочої групи - надання роз"яснень керівникам закладів охорони здоров"я щодо основних моментів впровадження медичної реформи. За інформацією начальника управління фінансів райдержадміністрації Марини Завгородньої важливою запропонованою зміною у законодавстві України є співфінансування органами місцевого самоврядування   закладів охорони здоров’я, що перебувають у їхній власності. В межах державного гарантованого пакета держава гарантує повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування необхідних медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

1) екстреної медичної допомоги;

2) первинної медичної допомоги;

3) паліативної допомоги.

З 1 січня 2020 року медична субвенція плануватися не буде, а з 1 січня 2018 року змінюється напрямок фінансування повноважень для державного бюджету на:

- медичні послуги та лікарські засоби, пов’язані з наданням первинної медичної допомоги в межах державного гарантованого пакета, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я;

- медичні послуги та лікарські засоби, пов’язані з наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної та паліативної медичної допомоги в межах державного гарантованого пакета, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я.

Для районних  бюджетів та бюджетів ОТГ пропонується :

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я (оновлення матеріально-технічної бази, капітальний ремонт та реконструкція) та місцеві програми надання населенню медичних послуг понад державний гарантований пакет;

- прийняття місцевих програм громадського здоров’я.

Враховуючи запропоновані зміни, районний бюджет та бюджети ОТГ не отримають медичну субвенцію для надання первинної медичної  допомоги.  КУ "Бердянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" після укладання договору про медичне обслуговування населення з Національною службою охорони здоров’я або МОЗом,  отримає плату від держави за надання послуг із розрахунку кількості прикріпленого населення (за даними статистики це 20511осіб помноженого на 370 грн. (фіксований тариф на 2018 рік для надання первинної допомоги) і цей обсяг буде дорівнювати 7 589,070 тис.грн. на рік. 

Місцеве самоврядування, як засновники медичних закладів, повинні будуть розробити програми підтримки і розвитку комунальних закладів охорони здоров’я, місцеві програми надання населенню медичних послуг понад державний гарантований пакет та програми щодо громадського здоров’я,  переглянути структуру закладу, шляхом оптимізації чисельності або реорганізації в самостійні амбулаторії з отриманням необхідних ліцензій.

Що стосується вторинного рівня надання медичної послуги, то в 2018-2019 роках КУ "Андріївська центральна районна лікарня" ще може  отримати медичну субвенцію з державного бюджету, яка буде розрахована новою методикою і використовуватись за новим порядком.  А з 1 січня 2020 планується повний перехід на автономію медичних закладів.

У Міністерстві охорони здоров’я від місцевої влади очікують, що лікарні отримують оплату за зроблену роботу – надані медичні послуги.

В оплату медичної послуги входять усі видатки за її надання:

 – робота лікарів, медсестер та іншого персоналу;

– комунальні видатки;

–  витратні матеріали та ліки;

–  амортизація обладнання;

–  адміністративні видатки тощо.  

За словами заступника міністра, щоб підготуватися до масштабних змін, які мають пройти у сфері охорони здоров’я, громади цьогоріч мають зробити чотири речі.

1. Навести лад в документах. 

2. Оримати всі необхідні ліцензії. 

3. Автономізація.

4. Комп’ютеризація лікувальної мережі.

За інформацією керівника КУ "БРЦПМСД" впровадження місцевої програми на 2018 рік щодо надання населенню медичних послуг понад державний гарантований пакет не виникає. Планують провести скорочення 3 шт. од. медичної сестри та  0,5 шт. од. санітарки.

За результатами виїзду керівнику установи рекомендували взяти на особистий контроль роботу Софіївського ФАПу (пропозиція селищного голови Наталії Кагадій), можливість скорочення  0,25-0,5 шт. од. санітарки-прибиральниці в ФАПах  та надати протягом місяця обгрунтовані пропозиції щодо скорочення Іванівського ФПу.