q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


У Бердянському районі святкували День пам’яті та примирення і День Перемоги

image 1памят9 травня 2017 року всією громадою Бердянщини відзначили 72-гу річницю Перемоги над нацизмом у Європі, де майже у всіх населених пунктах району відбулися світкові заходи: мітинги, концерти.

До цієї події готувалися з великим натхненням та відповідальністю. Селищною, сільськими радами, за участю підприємств району, навчальних  та культурних закладів  було вжито необхідні заходи щодо упорядкування та приведення до належного стану  військових поховань, пам’ятників загиблим воїнам та прилеглої до них території.

Районна рада спільно з райдержадміністрацією провели об’їзд територій, проаналізувавши хід підготовки до свят та хід реалізації програм «Доступні ліки» й підтримки ветеранів продовольчими товарами та лікарськими препаратами.

Згідно рішень сесій селищної, сільських рад щодо перейменування вулиць, в рамках упорядкування територій,  Андрівська сільська рада виготовила нові таблички з назвами вулиць.

eiWk9iL6BsEтабл

На території району 8-9 травня відбулись мітинги пам’яті  та покладання квітів до пам’ятних місць за участю ветеранів війни, керівників підприємств, вихованців закладів освіти району, мешканців Бердянщини. Всі учасники урочистостей вшанували пам’ять загиблих героїв Хвилиною мовчання. У рамках патріотичного виховання молоді у навчальних закладах району проведено бесіди, тематичні вечори,  поетичні вогники, виставки творів мистецтва, фотографій, історичної літератури у бібліотеках, проведено конкурси малюнків на асфальті, зустрічі з дітьми війни та ветеранами.

Так, 5 травня учні Дмитрівської школи прийняли участь у військово – патріотичному заході «Дмитрівський гарт», де випробовували себе на витривалість, спритність, фізичну силу, дієвість засвоєних знань, отриманих на уроках допризовної підготовки.  Завітавши на цей захід голова районної ради Жанна Васильчик, звернулася з привітальним словом до учасників  та подякувала організаторам за виховання любові до рідної землі.

20170505 12352010-33-43дм20170505 11572510-37-44гар

Мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги 8 травня провели у селищі Андріївка, де привітати  ветеранів і жителів села  з найвеличнішим святом. Голова райдержадміністрації Роман Молодецький, голова районної ради Жанна  Васильчик, селищний голова Наталя Кагадій та голова ветеранської організації Наталя Баштова у  своїх зверненнях, відмітили, що сувора правда війни залишиться у пам’яті нащадків назавжди, а також високу самопожертву, патріотизм  ветеранів під час війни. У покладанні квітів прийняли участь депутати районної ради Валентина Кущ, Тетяна Солонина, Світлана Ковдря, Тамара Коломиченко. Після привітань та поздоровлень  захід продовжився святковим концертом, який підготували артисти будинку культури, дитячі та аматорські колективи. Цього дня голова ради, селищний голова та голова ветеранської організації вшанували ветеранів війни Новосельцева Степана Максимовича та Микулу Степана Антоновича, привітали зі святом і вручили подарунки.

IMG 20170508 174129ветimage-0-каг4f-V

Голова ради також відвідала святкові заходи у с. Азовське, подякувавши учасникам концерту за змістовну програму.

 Щороку, з метою шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу підприємствами району, фермерами надається матеріальна допомога ветеранам, учасникам  бойових дій.  Жоден з них не залишився без уваги і цього року. Усім ветеранам Бердянського району від народного депутата України Олександра Пономарьова були вручені продуктові набори. Так, Осипенківський сільський голова Валентин Смага спільно з депутатом районної ради Миколою Олійником вручили подарунки від нардепа ветерану Іванченку Івану Олексійовичу та учасникам бойових дій Продайдуші Марії Миколаївні та Гроздєвій Лілії Костянтинівні.

IMG 5561олыйIMG 20170508 175310молод

Голова ради  разом зі старостою сіл Новопетрівка, Старопетрівка, Куликівське Людмилою Ситник привітали з Днем перемоги учасника бойових дій Сауленка Петра Олексійовича та вручили продуктовий набір. За ініціативою генерального директора ПСП АФ «Росія» Анатолія Ніколенка кожному учаснику війни надано матеріальну допомогу. Осипенківську територіальну громаду вітав зі святом голова райдержадміністрації Роман Молодецький.

image-0-02-05-Vсит

 

Не зраджуючи традицій, як і кожен рік Дмитрівський сільський голова Любов Кісь, депутат районної ради Микола Ліщук, підприємці села організували святковий стіл для ветеранів Лук’янцева Нестора Кириловича та Фібрі Бориса Андрійовича.  Вітали ветеранів голова Бердянської районної організації ради ветеранів Михайло Андрєєв та голова Дмитрівської ветеранської організації Леонід Папанов.

image2кисimage3пап

 

Святкували День перемоги і у селі Червоне Поле, у якому прийняв участь  депутат районної ради Володимир Панков,  привітавши жителів громади з цим великим святом та подякувавши усім, хто причетний до цієї події. Громада села Бердянське цього дня святкувала не лише велику Перемогу, а й День села, спонсором якого був директор ПСП АФ «Промінь» Леонід Калюжний. Після покладання квітів та урочистого мітингу жителі села прийняли участь у масових гуляннях.

Громада Долинської сільської ради також відзначала День Перемоги на території сіл Шевченкове та Долинське. З привітальними словами звернулися сільський голова Віталій Пелешко та депутат районної ради Володимир Тарак. За кошти фермерів були придбані продуктові набори для учасників бойових дій, локальних війн, вдів учасників бойових дій Другої світової війни, а саме: Овдієнка Олександра Миколайовича, Лазаренка Віктора Гавриловича, Герасименко Катерини Гордіївни, Мазепи Анатолія Степановича, Руденко Уляни Тихонівни, Андрієнко Валентини Андріївни, Конопелько Валентини Василівни, Подорожної Теклі Григорівни, Писанець Марії Олексіївни, Пелешко Володимира Олександровича, Бідник Сергія Семеновича.

fYODd9k8rAMпеле     

Помічник народного депутата України Олександра Пономарьова, депутат районної ради  Алла Токарева прийняла участь у святкових заходах у селі Трояни та передала подарунки від народного депутата України дітям війни Гераклієвій Софії Станіславівні та Семенюку Анатолію Борисовичу, які вручили Андрівський сільський голова Муслім Магомедов спільно з головою ветеранської організації  Валентиною Даковою.  Депутат районної ради Олександр Драгнєв вітав зі святом жителів села Андрівка.

image-0-02--Vмагомimage-0-02-0дедуш-V

Святкові заходи  відбулися і на території Новотроїцької сільської ради. Після мітингу та святкового концерту депутатом Запорізької обласної ради Миколою Волошиним була організована «Польова кухня», а для малечі – солодощі. Заступник голови районної ради Микола Закоморний привітав ветеранів Владимирова Василя Григоровича та Павлова Сергія Максимовича зі святом та традиційно передав подарунки від нардепа.

image-0-новотрimage-0-02--Vполож

У селах Берестівської сільської ради відбулися мітинги та святкові концерти. У покладанні квітів у селі Миколаївка прийняв участь депутат районної ради Сергій Кеда. Так, учасник бойових дій  Денисенко Іван Іванович (с. Миколаївка), ветерани війни Браілко Павло Миколайович та Ростовська Ганна Василівна (село Троїцьке), учасник бойових дій Кретова Марія Єгорівна (с. Берестове) отримали продуктові набори від народного депутата України Олександра Пономарьова. Матеріальну допомогу надали депутати районної ради Григорій Линник та Вілен Павлік.

IMG 0662тимкыв

Шановні ветерани, спасибі за те, що ціною нелюдських зусиль відстояли право свого народу на життя! Спасибі за те, що дали можливість пишатися своїми предками і своєю країною!

І поки ми будемо вшановувати подвиг наших ветеранів, доти не згасне в пам’яті народу великий подвиг наших батьків та дідів.

Вічна пам'ять загиблим, вічна слава живим.