q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Засідання координаційної ради

DSC 0866куб

07 лютого голова районної ради Жанна Васильчик провела засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.

Члени Координаційної ради та запрошені заслухали директора районного Центру зайнятості Марію Чепурну, яка розповіла про зміни у Законі України «Про зайнятість населення».

Марія Дмитрівна зупинилася на нововведеннях, які сталися у центрі. На сьогодні жителі можуть записатись до будь-якого спеціаліста центру на прийом через всесвітню мережу Інтернет. У об’єднаних територіальних громадах буде можливість передбачити посаду спеціаліста з зайнятості у своїх сільських радах.

З 07 лютого поточного року вступає в дію новий порядок та строки подачі форми звітності. Роботодавець, у якого є вакансія і вона не заповнена, двічі на місяць повинен підтверджувати про її наявність.  Також змінюється порядок виплати допомоги по безробіттю. Якщо тимчасово не працюючий, який знаходиться на обліку у центрі зайнятості, відмовляється від виконання громадських робіт, він знімається з обліку. 

 

Багато уваги Марія Дмитрівна приділила підвищенню кваліфікації безробітних. Відповідно до ст. 35 Закону України «Про зайнятість населення» зареєстровані безробітні можуть скористатися такою послугою державної служби зайнятості,як організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців або з метою самозайнятості, провадження підприємницької діяльності (у т.ч. з виплатою допомоги з безробіття одноразово) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

     Професійне навчання (проживання під час навчання) зареєстрованих безробітних за направленням державної служби зайнятості здійснюється за денною формою на поточну і перспективну потребу ринку праці на підприємствах, в організаціях, установах, які мають ліцензії на надання освітніх послуг за професіями, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання згідно з результатами щорічного відбору навчальних закладів.

У разі потреби в робітниках певного фаху, навчання за направленням центру зайнятості може здійснюватися за індивідуальною формою безпосередньо на виробництві та не потребує обов’язкового ліцензування освітніх послуг та проходження роботодавцем-замовником кадрів відбору в якості учбового закладу, оскільки працевлаштування особи після успішного навчання гарантується. Роботодавець-замовник кадрів має можливість самостійно відібрати серед зареєстрованих безробітних претендента на вакансії за умови навчання та підготувати працівника необхідної кваліфікації у відповідності до власних вимог.

Стажування безробітного у роботодавця за направленням центру зайнятості – один із різновидів підвищення кваліфікації майбутніх працівників, що мають робітничу кваліфікацію або вищу освіту. Такий вид навчання – це  розширення та поглиблення раніше здобутих професійних знань, умінь і навичок за наявною професією (спеціальністю), оволодіння новою технікою чи технологією, а також набуття практичних навичок для виконання в подальшому функцій відповідно до посади, на яку претендує безробітний.

За попереднім прогнозом майже 10 тисяч мешканців Запорізької області потребуватимуть у 2017 році сприяння служби зайнятості в організації професійного навчання. До такої співпраці планується залучити 43 навчальних заклади області, які пройшли Відбір, 7 (з 11) центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та 16 установ для забезпечення проживання зареєстрованих безробітних під час навчання.

З метою обізнаності роботодавців, молоді та суспільства спеціалістами Бердянського районного Центру зайнятості проводиться активна робота щодо висвітлення нововведень у законодавстві.

Наступне питання засідання Координаційної ради -  створення ОСББ, процес якого не тільки  активно проходить у країні, але є  актуальним і для деяких рад району, на території яких знаходяться багатоквартирні будинки.  Начальник відділу економічного розвитку та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Володимир Сенченко розповів присутнім про поетапний процес організації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Для початку необхідно утворити ініціативну групу зі створення ОСББ, яка повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Ініціативна група скликає установчі збори, на яких більшість голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб, обирається голова зборів. Наступним кроком у організації ОСББ є здійснення державної реєстрації, після якої ОСББ відкриває рахунок у банку. Внески мешканців (квартплата) надходять на цей рахунок та витрачаються виключно на будинок. Далі ОСББ має укласти всі необхідні угоди з утримання будинку й прибудинкової території на надання житлово-комунальних послуг.

Управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.

Про ситуацію з набором учнів проінформував присутніх директор Осипенківського аграрного ліцею Микола Ляшко. Акцент був зроблений на тому, що учні ліцею мають можливість на безкоштовне комфортне проживання у гуртожитку, три разове харчування та стипендію. Вчителі ліцею постійно проводять інформаційну роботу серед учнів шкіл району. За словами Миколи Дмитровича навчальний заклад випускає добре підготованих спеціалістів з робочих професій. Єдине, що викликає занепокоєння, це працевлаштування випускників. Марія Чепурна запропонувала співпрацю районного Центру зайнятості з аграрним ліцеєм в частині розповсюдження інформації серед роботодавців.

Голова районної ради Жанна Васильчик запропонувала Миколі Дмитровичу про розповсюдження інформації щодо набору учнів по школах, по підприємствах району, щоб інформація доходила і до батьків майбутніх учнів.

Вкотре на засіданні Координаційної ради розглядалося питання пасажирських перевезень у Бердянському районі. За інформацією директора ТОВ «Автотрейд - ХХІ» Ігоря Налюшного не всі сільські ради району у цьому році виділили кошти на компенсацію перевезень пільгової категорії населення. Деякі перевізники відмовились здійснювати рейси до сіл району та вимушені підвищити вартість проїзду, але Ігор Олександрович готовий для будь яких перемовин з сільськими обранцями щодо врегулювання даного питання. За словами начальника УСЗН РДА Сергія Дехтяря у районі 9000 жителів, які мають право на пільгове перевезення.  Загальна потреба на пільгове перевезення  на 2017 рік складає 578,0 тис. грн. 

На завершення наради голова ради Жанна Васильчик подякувала усім за підготовку питань та плідну роботу.

DSC 0869ляшDSC 0867чепDSC 0868вов

DSC 0863борщDSC 0871макDSC 0870нал