q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Керівництво району обговорило важливі питання під час он-лайн наради

IMG 3556 главГолова районної ради Ольга Кочубей, заступник голови районної ради Віктор Дудукалов, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Іванова 18 лютого 2021 року взяли участь в он-лайн нараді, яку організувала і провела Українська асоціація районних та обласних рад  з обговорення актуальних проблемних питань діяльності органів місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівні й шляхи їх подолання у контексті децентралізації.

Під час он-лайн спілкування були обговорені питання тарифної політики,  утримання та процесу передачі комунального майна районних рад громадам, фінансові гарантії діяльності районних рад, проблемні питання у сфері медицини, культури, спорту, організаційні та інші питання.

 

На думку учасників наради, в Україні доцільно зберегти трирівневу модель місцевого самоврядування, що дозволить забезпечити справедливе представлення інтересів територіальних громад. Але для цього потрібно чітко визначити сферу відповідальності районних рад та законодавчо закріпити повноваження органів районного рівня. З цією метою члени Асоціації закликали активізувати діалог із народними депутатами України, аби вони сприяли тому, щоб до позиції представників органів місцевого самоврядування дослухались в профільному комітеті Верховної Ради України та прискорили підготовку і прийняття відповідних нормативно-правових актів.

Окремою темою розмови наради стало обговорення проблем, які виникають у процесі формування районних бюджетів, утримання та передачі майна районних рад в управління територіальних громад.

IMG-0846f30338іван

Як зазначалося, секретаріатом Асоціації спільно із фахівцями з питань місцевого самоврядування вже напрацьовані рекомендації щодо захисту прав та інтересів районних і обласних рад. Відтак членів Асоціації запросили долучитися до обговорення їх ключових положень та висловити свої думки та пропозиції. Крім того, нещодавно Українська асоціація районних та обласних рад звернулась до Голови  Верховної Ради України  Дмитра Разумкова з проханням внести зміни до Бюджетного кодексу стосовно фінансових гарантій діяльності районних рад. Подібні звернення підтримала низка місцевих рад у різних областях України.

Під час наради неодноразово наголошувалось на тому, що потрібно залучати членів Асоціації до обговорень та консультацій із органами виконавчої влади, парламентом при прийнятті важливих для подальшої долі місцевого самоврядування рішень.