q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Ухвалено звернення до керівництва держави щодо вкрай важливого земельного питання

images741земНа пленарному засіданні п’ятої сесії Бердянської районної ради, яка відбулася 12 лютого 2021 року, депутати ухвалили звернення до керівництва держави щодо вкрай важливого земельного питання, яке виникло як в міській, сільських радах Бердянського району, так і у місцевих жителів, а саме стосовно затримки передачі Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність громад та з вимогою зупинити процес передачі Головним управлінням Держгеокадастру в Запорізькій області у приватну власність земельних ділянок особам, які не мешкають на території громади, так як вже раніше мешканці громад отримали дозволи на розробку технічної документації із землеустрою на земельні ділянки та неодноразово зверталися до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області з приводу затвердження документів і отримували відмову.

 

Звернення
депутатів Бердянської районної ради восьмого скликання Запорізької області до Президента України, Офісу Генерального прокурора України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, народних депутатів України О. Пономарьова та П. Мельника, Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області щодо вжиття необхідних заходів для передачі всіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність громад та врегулювання земельних відносин із жителями Бердянського району


Ми, депутати Бердянської районної ради восьмого скликання Запорізької області, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася в Бердянському районі та набрала вже загальнообласного масштабу.
Відповідно до Указу Президента «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» від 15.10.2020 року №449/2020 та Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» розпочато процес передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад.
Це звернення приймається після надходження до Бердянської районної ради листів від територіальних громад Бердянського району (далі – громади), стосовно недобросовісної та зухвалої поведінки Головного управління Держгеокадастру в Запорізької області, щодо затримки в передачі громадам земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до законодавства України.
Численні звернення громад говорять про те, що Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області передало громадам у комунальну власність лише частину земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться на їх території. Інша частина сформованих земельних ділянок була включена до переліку земельних ділянок, право на які буде виставлено на земельні торги Головним управлінням Держгеокадастру в Запорізькій області (надалі - Перелік). Громади Бердянського району неодноразово звертались до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області щодо виключення цих земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності з Переліку та передачі їх у комунальну власність. Але звернення громад повністю ігноруються Головним управлінням Держгеокадастру в Запорізькій області.
Натомість, маємо випадки, коли Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області виключає земельні ділянки з Переліку та протягом двох тижнів передає їх у власність невідомим особам, які не є мешканцями відповідних територій. Цинізму ситуації додає той факт, що раніше мешканці громад отримали дозволи на розробку технічної документації із землеустрою на ці ділянки та неодноразово зверталися до Головного управління Держгеокадастру з приводу її затвердження і отримували відмову.
На нашу думку, така поведінка Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області провокує та створює гострий соціальний конфлікт, оскільки мешканці громад вважають, що їх позбавили конституційного права на землю. Крім того, місцевий бюджет недоотримує надходження від податків, орендної плати тощо. Зважаючи на бюджетну децентралізацію та пряме зацікавлення громад у наповненні бюджету, втрати територіальних громад Бердянського району є дуже відчутними.
Особливе занепокоєння викликає ситуація, яка склалася в Коларівській сільській територіальній громаді, якій не передано 142 земельні ділянки, з яких 21 (двадцять одну) земельну ділянку загальною площею 610,8798 га включено до переліку земельних ділянок, право на оренду яких буде виставлено на земельні торги; в Андрівській сільській територіальній громаді - 11 (одинадцять) ділянок площею – 523,9962 га, в Приморській міській територіальній громаді - 109 (сто дев’ять) ділянок, з яких 38 включено до переліку земельних ділянок, право на оренду яких буде виставлено на земельні торги, в Андріївській селищній територіальній громаді - 5 (п’ять) ділянок, площею - 212,5199 га, в Берестівській сільській територіальній громаді - 13 (тринадцять) ділянок, площею - 151,2216 га. Аналогічна ситуація в інших громадах Бердянського району.
Місцеві мешканці втомились шукати законні шляхи вирішення проблеми, тому йдуть на крайні заходи – планують перекрити автомобільну дорогу обласного значення «Енергодар-Василівка-Бердянськ».
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», депутати Бердянської районної ради восьмого скликання Запорізької області звертаються до Вас з проханням сприяти у негайному вирішенні вказаної проблеми, а саме:
-зупинити процес передачі Головним управлінням Держгеокадастру в Запорізькій області у приватну власність земельних ділянок особам, що не мешкають на території відповідних територіальних громад;
-негайно передати із державної власності всі без виключення земельні ділянки сільськогосподарського призначення у комунальну власність відповідних територіальних громад.
«Звернення прийняте
на п’ятій сесії
Бердянської районної ради
восьмого скликання 12.02.2021р.»