q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Депутати районної ради ухвалили звернення щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію, природний газ та житлово-комунальні тарифи для населення

Зверн то тариф ЖКХЗвернення депутатів Бердянської районної ради восьмого скликання Запорізької області ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію, природний газ та житлово-комунальні тарифи для населення, прийняте на п’ятій черговій сесії Бердянської районної ради є результатом діяльності можновладців, які ведуть сучасну соціально-економічну політику щодо ціноутворення у сфері житлово-комунальних послуг, доводячи населення України до зубожіння. Відсутність вдалих реформ з цього питання турбує депутатський корпус Бердянської районної ради, який завжди буде стояти на боці простого українського народу.

 Звернення

депутатів Бердянської районної ради восьмого скликання Запорізької області ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію, природний газ та житлово-комунальні тарифи для населення

 

Ми, депутати Бердянської районної ради восьмого скликання Запорізької області, глибоко стурбовані зростанням цін на електроенергію, природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Внаслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Відчутних збитків зазнають підприємці. Рівень реальних доходів населення є низьким. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності, навіть серед працюючих українців.

При існуючих низьких пенсіях та заробітних платах, платоспроможність українських родин погіршилась. Водночас, ціни на газ та комунальні тарифи невпинно ростуть. А разом із ними, стрімко накопичуються борги населення. На початок грудня 2020 року в цілому по Україні заборгованість населення за комунальні послуги склала 66,1 мільярдів гривень, збільшившись лише за листопад на 10 млрд. грн. Борги домогосподарств, хвиля неплатежів за спожиті послуги вже створюють ризики банкрутства підприємств паливно-енергетичного комплексу.

За таких умов додаткове підвищення цін на електроенергію, природний газ та інших комунальних тарифів для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні. Веде до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь.

Зокрема, нашу глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України, щодо відміни державного регулювання цін на природний газ та зміни порядку і формули нарахування субсидій для населення за житлово-комунальні послуги.

Конституція України (ст.48) гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи, рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.

Ми звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електроенергію, природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення.

Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Невідкладно внести зміни у законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ. Внести зміни до державного бюджету України на 2021 рік задля забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.

Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів. Забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України та повернутись до умов та формули нарахування субсидій для українських домогосподарств, які діяли до травня 2018 року.

Сьогодні, у період епідемії та важкої економічної кризи, українські громадяни чекають від влади на всіх рівнях відповідальних дій. Влада має захищати інтереси виключно українського народу, керуватись національними інтересами, а не дослухатись до будь-яких зовнішніх порад чи директив.

«Звернення прийняте

на п’ятій сесії

Бердянської районної ради

восьмого скликання 12.02.2021р.»