q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


П'ята сесія Бердянської районної ради

IMG 0449 главнаяСьогодні, 12 лютого 2021 року, відбулось пленарне засідання п’ятої сесії районної  ради восьмого скликання під керівництвом голови ради Ольги Кочубей.

Серед присутніх та запрошених були голова Бердянської райдержадміністрації Ірина Півень, голова Андріївської селищної ради Віталій Пелешко, заступник голови Коларівської сільської ради Станіслав Захаревич, заступник Чернігівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Житарюк, заступник Приморського міського голови з питань житлово-комунального господарства Олександр Горохов, керівники та начальники структурних підрозділів Бердянської та Приморської райдержадміністрацій, керівники медичних закладів Бердянського району Людмила Пасько та Віктор Романенко, представники правоохоронних органів та силових структур, казначейської служби, засобів масової інформації та громадськість.

Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять  голови Коларівської об’єднаної територіальної громади Сергія Васильовича Трофименко, який потрапив у жахливу аварію. Це була людина, яка присвятила своє життя людям - спершу педагогічній праці, а потім - роботі в органах місцевого самоврядування.

Він був справжнім професіоналом та залишав добру пам’ять і подяку від жителів не лише Коларівської та Приморської об’єднаних територіальних громад, а й всієї Запорізької області.

Розпочавши свою роботу депутати активно обговорили питання порядку денного та озвучили пропозиції щодо змін та доповнень до нього. Згідно Регламенту Бердянської районної ради восьмого скликання всі питання попередньо були розглянуті на засіданнях профільних постійних комісій та погоджені президією районної ради. Порядок денний п'ятої сесії  включав в себе тридцять питань.

Першим взяв слово Олександр Маленко, перший заступник керівника Бердянської місцевої прокуратури, який поінформував присутніх про результати діяльності Бердянської місцевої прокуратури на території Бердянського району за 2020 рік.

Надалі були прийняті рішення про виконання програм: захисту населення і території Бердянського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2020 рік; сприяння розвитку матеріально - технічної бази, соціальної, інформаційної та організаційної підтримки військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України на 2020 рік; матеріального стимулювання працівників сільського господарства Приморського району на 2020 рік.

В ході роботи були затверджені звіти про виконання довгострокових медичних програм, а саме: Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз;імунопрофілактики та захисту населення району від інфекційних хвороб; боротьби з онкологічними захворюваннями;удосконалення системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю, медикаментозного забезпечення хворих із пересадженими органами та інші. Загалом депутатами було затверджено дев’ять програм в галузі охорони здоров'я. 

IMG 20210212 104441 середина

Без питань і зауважень депутати погодили звіт про виконання  підвищення ефективності  і виконання   повноважень органами Казначейства щодо реалізації державної регіональної політики на 2020 рік, затвердженої рішенням Чернігівської районної ради;  звіт про  виконання районної Програми підвищення якості та ефективності виконання функцій Бердянською районною державною адміністрацією та фінансового забезпечення для здійснення повноважень, делегованих Бердянською районною радою, на 2020 рік та затвердили відповідну Програму на 2021 рік, а також підтримали та затвердили зміни до районного бюджету на 2021 рік.

Після розгляду фінансових питань, депутати підтримали низку важливих для громади питань, які стосувались майнового характеру та комунальної власності.

Реагуючи  на масове  невдоволення населення  підвищенням тарифів на  житлово-комунальні  послуги та для зняття соціальної напруги в Україні, депутатами схвалено Звернення до Президента України,  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України,  щодо відміни рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні  послуги, яке зачитав присутнім депутат районної ради, голова депутатської фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Бабанін. 

За ініціативи голови постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку, земельних відносин та раціонального використання природних ресурсів Григорія Линника на розгляд сесії було запропоновано підготувати і винести звернення до Президента України, Офісу Генерального прокурора України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, народних депутатів України О. Пономарьова та П. Мельника, Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області щодо вжиття необхідних заходів для передачі всіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність громад та врегулювання земельних відносин із жителями Бердянського району. 

На підтримку цього звернення виступили голова Андріївської селищної ради Віталій Пелешко та заступник голови Коларівської сільської ради Станіслав Захаревич. Посадовці поінформували присутніх про ситуацію, яка склалася на їх територіях з цього питання та запропонували підтримати цей проект рішення. За результатами обговорення депутати одноголосно підтримали даний проект рішення.

В депутатському складі Бердянської районної ради восьмого відбулися кадрові зміни. На сьогоднішньому засіданні достроково було припинено повноваження депутата Бердянської районної ради восьмого скликання Аркадія Бруса, у зв’язку з його призначенням на посаду старости Новополтавського старостинського округу Чернігівської селищної ради.

Найжвавіше обговорення викликало питання про дострокове припинення повноважень депутата Бердянської районної ради восьмого скликання Олексія Бакая.

IMG 0452бакайIMG 20210212 114322 токарева

Під час розгляду даного питання голова постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності і етики, місцевого самоврядування, законності та правопорядку Алла Токарева зауважила, що профільна комісія здійснює свою роботу відповідно до чинного законодавства України та немає повноважень виключати з порядку денного дане питання, яке вже було затверджено розпорядженням голови районної ради. Враховуючи заяву Олексія Бакая про намір продовжувати депутатську роботу в Бердянській районної раді, більшість депутатів не підтримали рішення про його дострокове припинення депутатських повноважень.

По завершенню пленарного засідання, голова Бердянської районної ради Ольга Кочубей нагадала присутнім депутатам про подання у термін  до 01.04.2021 року щорічної декларації про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан за 2020 рік.