q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


«Єдиний скарб у тебе – рідна мова…»

IMG-0442e519d362c1223cc0584830b020d8-VРідна мова – це та ланка, яка поєднує людину з її країною, її народом, з попередніми поколіннями. Рідна мова вміщує в собі традиції, історію, поезію, саму душу народу. В усі часи мова була й залишається  важливим елементом самосвідомості, має  величезну роль в житті та історії народу.

9 листопада українське суспільство відзначає День української писемності та мови і з нагоди свята тисячі прихильників української мови щороку беруть участь у флешмобі й по всьому світу долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Саме сьогодні, вже двадцятий рік поспіль, всі охочі беруть участь у написанні радіодиктанту не стільки, щоб з’ясувати, чи добре знають українську мову, а і продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Не стала винятком і Троянська ЗОШ І-ІІІ ст. Бердянської районної ради. Учні 5-11 класів та педагоги школи випробували свої знання української мови. І в цей день до педагогічного колективу і учнів школи завітала голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик.

Вона привітала педагогів – вчителів української мови і літератури – всю шкільну спільноти зі святом, подякувала їм за клопітку працю, за виховання у молоді освіченості та любові до української мови та побажала творчої наснаги, удачі під час написання диктанту. Тим паче, що більшість населення Андрівської громади національні меншини, які спілкується у побуті болгарською та російською мовами.

Троянська школа розташована у центрі села, у приміщеннях, які будувалися в різний час, але для освітніх потреб: шкільні корпуси датуються 1905 та 1965 роками побудови, а будівля їдальні (колишня церковно-приходська школа) була збудована у 1870-х роках. Завдяки загальним зусиллям адміністрації школи, засновників, громади ці будівлі утримуються у задовільному стані. У школі тепло, по-домашньому затишно, уся атмосфера спонукає повертатися сюди знов і знов.

За останні три роки було зроблено багато для створення відповідного освітнього середовища, і допомагали до долі школи усі небайдужі.

Оновлений освітній простір поза межами класів, демонтовані залишки старого пічного опалення, створений кабінет медичної сестри, завершилася заміна пластикових вікон, вже розпочався етап заміни старих дерев’яних дверей у класах на сучасні. Їдальня школи переобладнана відповідно до вимог Держпроддспоживслужби, для працівників їдальні створені відповідні робочі умови, оновлений кухонний інвентар, замінена підлога у гарячому цеху, регулярно проводяться поточні ремонти.

Щороку поступово здійснюється обладнання шкільного подвір’я (цементується відмостки навколо корпусів, ремонтується асфальтове покриття). На сьогодні колектив школи приймає участь у акції «Мільйон дерев за 24 години» і вже висадили дерева не тільки на шкільному подвір’ї, але і на території села. Учні мріють створити невеличкий шкільний Фельдман парк і вони вже розробили навіть проект.

Для створення безпечних та комфортних умов перебування дітей на території школи та унеможливлювання доступу сторонніх осіб, у школі власними силами розпочаті роботи по огородженню шкільного подвір’я.

У 2018 році була реконструйована вже існуюча котельня, встановлені твердопаливні котли на пелетах, замінено опалення у корпусах школи і до цієї системи був під’єднаний дитячий садочок «Сонечко». Тепер у закладах завжди зимою тепло. І все це відбулося дякуючи кропіткій роботі колишнього сільського голови Мусліма Магомедова з командою однодумців та за підтримки депутатського корпусу Бердянської районної ради.

Протягом 2020 року була проведена велика робота по поліпшенню матеріально-технічної бази школи, по забезпеченню протипожежної безпеки закладу освіти. Питання, що найбільше турбували колектив школи в цьому році, незважаючи на ситуацію у країні і світі, були вирішені, а саме:

- була встановлена пожежна сигналізація у школі;

- було забезпечено засобами індивідуального захисту працівників школи та засобами дезінфекції в умовах всесвітньої пандемії і ще вирішено багато не менш важливих питань для успішного функціонування школи.

Усі ці заходи відбулися дякуючи плідній співпраці з депутатським корпусом Бердянської районної ради.

На допомогу школі, у вирішенні питань, також приходять і колишні випускники та керівники підприємств, які знаходяться на території громади та завжди з готовністю відкликаються для вирішення таких оперативних питань. Шкільний колектив висловлює подяку колишнім випускникам школи:

- Бончеву Дмитру Івановичу, фермеру,

- Дунданову Євгену Олександровичу, фермеру,

- Бончеву Сергію Васильовичу, фермеру,

- Чердаклієву Андрію Петровичу, фермеру,

- Палєнкову Петру Дмитровичу, фермеру,

- Кістімову Дмитру Івановичу, приватному підприємцеві,

- Чердаклієву Дмитру Петровичу, приватному підприємцеві,

- Магомедову Мусліму Курбановичу, випускнику школи,

- Кістімову Євгену Миколайовичу, випускнику школи;

Керівникам підприємств:

- Вєнцеву Анатолію Костянтиновичу, директору ПП АФ «Восток»,

- Чердаклієву Василію Олександровичу, директору ПСП «Союз»,

- Горохову Володимиру Валентиновичу, начальнику АБЗ Бердянського ДЕУ,

- Заметі Анатолію Анатолійовичу, директору Андрівського комунгоспу,

- Асєєвій Олені В’ячеславівні, технічному директору ТОВ «Оптімус Агро Трейд» Троянського ВСП;

- Ножка Олександру Павловичу, директор ТОВ «Вариор»,

- Грицанчуку Івану Івановичу, директор АФГ «Агро»,

- Бонжуковій Олені Василівні, директору Бердянської сортовипробувальної станції.

Педагогічний колектив робить усе можливе для виховання гідного громадянина України, виховує у дітях любов до своєї Батьківщини, турботу до навколишнього середовища, повагу до себе та оточуючих. Учнівська спільнота приймає участь у багатьох обласних та Всеукраїнських конкурсах, проектах, але не перемога є кінцевим результатом участі, а задоволення від зробленої роботи під час підготовки конкурсного матеріалу. Це свідчить про те, що є куди рости і до чого прагнути.

Тому, в цей день голова районної ради вручила грамоти переможцям обласного етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна-Україна!».

IMG-37421491121dd89b2f318f5db370fdfb-V