q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


29 вересня - День пам’яті трагедії Бабиного Яру

1Бабин Яр - урочище на північно-західній околиці Києва, одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тис. мирного населення. З інших джерел лише за 5 днів там було розстріляно майже 150 тисяч. Загинули не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста.

29 вересня 2020 року виповнюється 79-ті роковини від початку однієї з найбільших трагедій ХХ століття – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у місті Києві, вчинених у 1941 – 1943 роках.

Тоталітарні режими, що панували у минулому столітті, знищували людей за ознаками етнічної, расової, культурної, релігійної та класової приналежності на всій території України.

Пам'ять про жертви, які були спричинені ксенофобією, расизмом та ідеологією фашизму і тоталітаризму, має слугувати пересторогою для недопущення подібних страшних злочинів проти людяності у майбутньому та водночас сприяти консолідації українського суспільства.

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

Голова районної

ради                                                                                      Жанна Васильчик