q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Можливі законодавчі зміни до Конституції України обговорено у голови районної ради

6 1В честь двадцять четвертої річниці святкування Дня Конституції України в кабінеті голови Бердянської районної ради Жанни Васильчик пройшло засідання круглого столу з питань впровадження адміністративно-територіальної реформи та змін до конституції України, як складових частин децентралізації влади в Україні. В заході, під головування голови Бердянської районної ради Жанни Васильчик, взяли учать Микола Олійник заступник голови Бердянської районної ради, депутати сьомого скликання Бердянської районної ради, а саме: Алла Токарева-помічник народного депутата України, Олександр Москаленко, Владислав Авсєєвич, працівники Бердянської районної ради: Сергій Мазуров- начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад та юридичного забезпечення виконавчого апарату ради та головний спеціаліст відділу-Анастасія Іванова, а також юристи ОТГ – Наталя Чухрай юрист Осипенківської ОТГ та Андрій Шиян головний спеціаліст-юрист Берестівської ОТГ.

 

Заступник голови районної ради Микола Олійник висвітлив вкрай важливі питання, які стосуються реформування та змін до Конституції України, а саме:

 -втілення в життя реформ децентралізації влади та проведення адміністративно-територіальних реформ це і є реалізація Конституції України прийнятої 28 червня 1996 року;

-РДА і ОДА, як представники центральних органів влади на місцях, були передбачені, як тимчасові-перехідні до повного втілення в Україні Європейської хартії місцевого самоврядування;

-на сьогоднішній день напрацьовані і висвітлені для обговорення ряд необхідних Законів та змін до Конституції Україні і орієнтовно визначені терміни їх внесення до Верховної Ради України та бажане прийняття у другому читанні. Робота по прийняттю змін до Конституції України та втіленню їх в життя буде продовжено і в 2021 році.

В загальному обговорені реформування Конституції України учасники круглого столу обмінювались своїми думками.

Алла Токарева зазначила, що в умовах реформування та змін, що стосуються децентралізації показники спроможності ОТГ в Бердянському районі дуже низькі, а також зазначила що в майбутньому можливе об’єднання вже створених ОТГ.

Олександр Москаленко зауважив, що майбутні зміни Конституції України дають надію на розвиток ОТГ та покращення життя мешканців Бердянського району.

Анастасія Іванова доповіла про зміни, які можуть повстати перед органами місцевого самоврядування та зазначила, що зміни торкнуться і повноважень та ресурсних баз органів місцевого самоврядування усіх рівнів.

Голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик зазначила, що зміни до Конституції України в умовах сьогодення необхідні, а впорядкування системи адміністративно-територіального устрою – як територіальної основи для організації публічної влади, вкрай важливо для однакових можливостей кожної територіальної громади. Жанна Васильчик зазначначила, що наразі стоїть важливе питання щодо фінансової спроможності – як обов’язкової складової територіальної громади.

На кінець заходу учасники круглого столу дійшли до висновку, що адміністративно-територіальна реформа з повною децентралізацією влади – це успішна побудова «фундаменту» і «стін» багатої демократичної держави України, з позитивно-активними громадянами.

Учасники заходу подякували за цікаву та змістовну підготовку заходу.

        5 2 8