q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Ремонт дороги Т-08-19 на контролі депутатів районної ради

IMG 8128В період своєї каденції депутати районної ради сьомого скликання щороку визначають пріоритетні питання, вирішення яких тримається на особистому контролі. Занепокоєння усього депутатського корпусу викликає питання щодо незадовільного стану доріг району, особливо дороги Т-08-19 Більмак - /М-14/(ділянка від с. Осипенко до краю с. Берестове). Зазначена дорога загального користування державного значення залишилась у віданні та обслуговуванні Служби автомобільних доріг у Запорізькій області.

Незважаючи на стратегічне значення та статус державної, на дорозі Т-08-19 протягом останніх десяти років, крім вибіркового ямкового ремонту та експлуатаційного утримання, не проводились ніякі дорожні роботи. Стан дорожнього покриття має явні ознаки просадки та повного руйнування, а деякі ділянки дороги критично – аварійні.

 

У зв’язку з соціальною значимістю питання, голова районної ради Жанна Васильчик за підтримки усього депутатського корпусу та райдержадміністрації починаючи з 2016 року постійно направляла відповідні звернення до керівництва Запорізької обласної ради та Запорізької облдержадміністрації. Депутати постійної комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин та раціонального використання природних ресурсів Бердянської районної ради ініціювали підготовку депутатського звернення до Президента України та до кабінету міністрів України, щодо критичної ситуації зі станом доріг в Бердянському районі та виділення коштів на необхідні ремонти.

IMG 8127

Багаторазово проводились особисті зустрічі голови районної ради та голови райдержадміністрації з керівниками Служби автомобільних доріг, керівниками структурних підрозділів Запорізької облдержадміністрації, депутатами Запорізької облради з вирішення проблемного питання щодо ремонту дороги. Депутати районної ради передали своє звернення про термінову необхідність ремонту дороги Т-08-19 народному депутату України Олександру Пономарьову, який виносив його на розгляд профільного комітету та Міністерства інфраструктури України.

Поточний рік не став винятковим, і з початку року голова району провела ряд персональних зустрічей та телефонних розмов щодо виділення коштів для проведення ремонтних робіт на дорозі Т-08-19 саме у 2020 році. Спільна плідна співпраця дає свої результати. Так, в квітні місяці Бердянським відділенням Служби автомобільних доріг в Запорізькій області розпочались ремонтні роботи дороги Т-08-19 на ділянці біля села Берестове. Як розповів начальник відділу ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг та штучних споруд та безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг в Запорізькій області Олег Галич, ремонт дороги планується здійснювати за рахунок коштів на експлуатаційне утримання згідно місячного плану фінансування. За інформацією директора Бердянського відділення Служби автомобільних доріг Петра Саніна, першим етапом ремонтних робіт передбачено отримання 200 тон асфальтобетонної суміші для ямкового ремонту.

Депутати районної ради Григорій Линник – голова постійної депутатської комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин та раціонального використання природних ресурсів та Микола Олійник – заступник голови районної ради особисто виїхали для ознайомлення з ходом проведення робіт. Не залишається осторонь і Берестівська громада (голова – Наталя Кушнір), яка першочергово зацікавлена у якісному ремонті дороги. Ця дорога є важливою для сполучення не тільки населених пунктів Бердянського району, а і сіл Більмацького та Пологівського районів, адже вона має значний вплив на розвиток сільського господарства району і області, на туристичний та промисловий потенціал цих територій. Дорога забезпечує транзитний рух вантажних та легкових автомобілів з прилеглих областей, які не мають обхідних доріг. І сьогодні не можливо говорити про відновлення соціальних об’єктів, розбудову інфраструктури та залучення інвестицій на територію Бердянщини, якщо не будуть відремонтовані дороги. Враховуючи наближеність до моря, наявність морського торгівельного порту по території району проходить не одна загальнодержавна дорога з великим експлуатаційним навантаженням, томуякість асфальтного покриття кожної дороги має велике значення.

Депутати районної ради запрошують усіх небайдужих до громадського контролю за ходом виконання ремонтних робіт на дорогах району, тому що тільки спільними зусиллями ми покращимо життя в Бердянському районі і в Україні.