q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Бердянська районна рада ухвалила звернення проти продажу землі

two column svhBnr5RАграрії Бердянщини занепокоєні можливою відміною мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Вони переконані, що такий крок може призвести до катастрофи в країні. 

Фермери, які представляють невеликі селянські господарства побоюються, що за нинішніх умов, відміна мораторію може призвести до того, що найкращі родючі українські чорноземи опиняться у руках великих землевласників і не обов’язково українських.

Під час проведення тридцять дев’ятої сесії Бердянської районної ради, яка відбулася 18 жовтня, депутати обговорили та більшістю голосів ухвалили звернення до керівництва держави щодо недопущення зняття мораторію на продаж землі без проведення комплексної земельної реформи в Україні.

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Бердянської районної ради VII скликання до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, народного депутата України, щодо недопущення зняття мораторію на продаж землі без проведення комплексної земельної реформи в Україні

Ми, депутати Бердянської районної ради VII скликання,занепокоєні ситуацією у зв’язку з анонсованою у мас-медіа подачею законопроекту про зняття мораторію на продаж землі в Україні.

Сьогодні Україна стоїть перед вибором, який може кардинально змінити долю нашого народу, українських міст, сіл та всієї країни.

Вважаємо, що наша країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Спроби започаткувати продаж землі мають місце на фоні недосконалого законодавства та численних неврегульованих питань, пов’язаних із земельними відносинами. Є низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечним.

За даними опитування, проведеного науковцями, 96% аграріїв не зможуть купити землю, на якій працюють, у перші роки після відкриття ринку. Є ризик, що одразу після скасування мораторію, земельний ресурс буде монополізовано за тими чи іншими схемами. Отже, земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і привести до дестабілізації в Україні.

Ми розуміємо, що приходить час, коли ринок землі потрібно відкривати – ми бачимо, що останніми роками зростає суспільний запит навколо цієї теми. Але держава має убезпечити землевласників від можливих афер. Скуплена за безцінь земля – це швидкі і грубі гроші для людей, які в результаті залишаться ні з чим. Потрібно врахувати вимоги фермерських господарств, які нині працюють на землі, сплачують податки і фактично забезпечують країну сільгосппродукцією.

Земля є питанням національної безпеки і лише український народ, після проведення в суспільстві відкритого та фахового обговорення, має визначитись, щодо можливого відкриття ринку землі.

Відповідно до ст.13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Відповідно до ст.5 Конституції, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Таким чином, саме народ має вирішити долю української землі.

Ми пропонуємо провести з аграріями України конструктивний діалог, адже впевнені, що необдумане відкриття ринку може привести до рейдерства з боку земельних магнатів та крупних агрохолдингів. Пропонуємо відтермінувати це рішення, а тим часом включити землевласників, фермерів, аграріїв і виробників до робочих груп при парламентському комітеті та при профільному міністерстві, аби вони могли взяти безпосередню участь у формуванні повістки дня.

Враховуючи вищевикладене звертаємося до Вас з пропозицією щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року.

Зняття мораторію в Україні має бути, але не безконтрольним.

Чекаємо здійснення комплексної земельної реформи, яка має передувати впровадженню купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення і зробить землю ресурсом розвитку всієї країни, а не об’єктом наживи для «обраних»!

«Звернення прийняте

на 39 сесії Бердянської районної ради

сьомого скликання 18.10.2019 року»