q1 

президент

вру

pzb1 1

 пробиз

urad portal


Круглий стіл з питань утворення освітніх округів та опорних навчальних закладів

IMG 20190124 10522424 січня 2019 року під головуванням голови Бердянської районної ради Жанни Васильчик за участю сільського голови Берестівської об'єднаної територіальної громади Наталі Кушнір та сільського голови Осипенківської об'єднаної територіальної громади Валентина Смаги, голови Андріївської селищної ради Наталії Кагадій, голови Андрівської сільської ради Мусліма Магомедова, голови Долинської сільської ради Віталія Пелешка, голови Новотроїцької сільської ради Марії Положенцевої відбулося засідання круглого столу з питання створення освітніх округів та опорних закладів загальної середньої освіти в Бердянському районі.

 

У засіданні також взяли участь: заступник голови Бердянської районної ради Микола Олійник, перший заступник голови Бердянської районної державної адміністрації Геннадій Бєлогуров, начальник відділу освіти Берестівської об’єднаної територіальної громади Оксана Лисенко, начальник відділу освіти виконавчого комітету Осипенківської сільської ради Лариса Яковенко, в.о. начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Олександр Макаревич, завідувач комунальної установи «Районний методичний кабінет» Бердянської районної ради Лариса Смикалова, директор Андріївської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів Олександр Малієнко.

Заступник голови Бердянської районної ради Микола Олійник інформував присутніх як відбувається процес створення освітніх округів та опорних закладів загальної середньої освіти в Запорізькій області. Наголосив на необхідності створення рівного доступу усіх дітей до якісної освіти, раціонального і ефективного використання ресурсів у Бердянському районі.

Завідувач комунальної установи «Районний методичний кабінет» БРР Лариса Смикалова ознайомила присутніх з чинною нормативно-правовою базою щодо створення освітніх округів та опорних закладів.

Представники об’єднаних територіальних громад поділися своїми планами щодо реформування системи загальної середньої освіти та упорядкування шкільної мережі на підпорядкованих територіях.

Голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик акцентувала увагу присутніх на середній наповнюваності класів та на собівартості одного учня в закладах середньої освіти району і утриманні закладів у цілому. Звернула увагу на те, чи зможуть новостворені об’єднані територіальні громади виділяти кошти на утримання закладів освіти в повному обсязі?

Також голова Бердянської районної ради наголосила на необхідності затвердження Умов проведення конкурсу на визначення опорного закладу загальної середньої освіти та висловила сподівання, що після їх затвердження в конкурсі візьмуть участь заклади загальної середньої освіти району, а селищний та сільські голови нададуть їм підтримку та допомогу.

Підсумком засідання стало рішення щодо необхідності створення в районі освітніх округів та опорних закладів освіти  і винесення питання про затвердження Умов проведення конкурсу на визначення опорного закладу загальної середньої освіти на розгляд постійної комісії районної ради з гуманітарних питань.

Голови та керівники відділів освіти об’єднаних територіальних громад взяли до уваги надану їм методично-юридичну інформацію і, враховуючи вимоги часу, винесуть розгляд цього питання на засідання виконавчих комітетів і сесій сільських рад.

IMG-ea401a51ed9b37ba4a96162edbda5080-V